Trochę o mnie

Witaj na moim blogu! Mam na imię Mateusz, w sieci możesz mnie znaleźć pod nazwą Peol13. Mam 24 lata i mieszkam na wsi. Moim marzeniem jest mieć swój własny biznes, z którego będę w stanie godnie żyć oraz taki w którym nikt nie będzie mi mówił co i kiedy mam robić.

Możesz przejść do: Czym teraz się zajmuję?

Czym obecnie się zajmuję?

W 2020 roku dołączyłem do projektu Newsów O Twórcach Internetowych jako redaktor. W ten sposób nauczyłem się zagadnień w zakresie działania przeglądarki, pozycjonowania stron www, ale także poprawiłem zdolności i tempo pisania. Nie mniej jednak mimo wkładanej w to energii wciąż byłem tylko pionkiem zależnym od osoby kierującej projektem.

2021

Na początku tego roku przypomniałem sobie o własnym blogu, przeanalizowałem popełnione do tej pory błędy oraz zdobyłem dodatkową wiedzę z zakresu pozycjonowanie stron www, SEO, optymalizacji. Wiedzę zdobyłem bezpłatnie, wertując dziesiątki wpisów z sieci i oglądając setki godzin filmów na YouTube (często w prędkości 1.5, by zaoszczędzić trochę czasu). Do tej pory doszkalam się w dziedzinie szeroko pojętego SEO. Jest to dla mnie ogromnie ciekawy temat. Dziś zdobywaną do tej wiedzą chciałbym się z Wami podzielić. Poza tym wiedzą i umiejętnościami z tematów pokrewnych takich jak: Analiza konkurencji. Szukanie optymalnych fraz kluczowych itp.

Dotychczasowe osiągnięcia?

Tak jak najbardziej. Udało mi się poprawić pozycję wpisu (z witryny, której byłem redaktorem) z 11 na 4 na frazę szukaną średnio 1000 razy miesięcznie. Newsy te trudno jednak pozycjonować, ponieważ są za krótkie. Zawierają średnio 300 znaków, zaś minimalna wartość dla skutecznego pozycjonowanie powinna wynosić minimum 1000 znaków.

OK wystarczy tutaj już tych wskazówek, lepszym miejscem na nie będą wpisy na temat pozycjonowania. Pora zatem brać się do roboty. Przelać zdobytą wiedzę na ekran komputera, byście i Wy mogli z niej skorzystać.

Nie ma drogi na skróty. Pozycjonowanie nie pomoże jeśli treść wpisu będzie bezwartościowa. Samo się nie napisze, a aby napisać obszerny i merytoryczny wpis potrzeba DUŻO czasu i pracy. Jeśli chcesz być na bieżąco ze wpisami, dodaj bloga do ulubionych lub zapisz się na newsletter.

Szukasz pomocy w zwiększeniu widoczności swojej witryny? Napisz do mnie, chętnie Ci pomogę, w zamian możesz udostępnić mojego bloga lub zostawić po sobie pozytywny komentarz. Oczywiście dopiero jeśli będziesz zadowolony z efektu.

Zapraszam Cię teraz do lektury najnowszych wpisów.

Od czego zaczynałem?

Moim pierwszym pomysłem było nagrywanie poradników do gier, jednak pomysł ten nie wypalił, ponieważ nagrywałem filmy ze starszych mało popularnych już gier. Niestety nie mogłem nagrywać nowszych produkcji, ponieważ parametry tamtego PC były zbyt słabe, by nagrywać nowe tytuły. Później zająłem się tworzeniem parodii na podstawie filmów z gier, jednak darmowy program, jaki miałem, nie posiadał funkcji, by robić takie filmy, jakie chciałem, a koszt rocznej subskrypcji tego programu był zbyt duży. Następnie spróbowałem tworzyć filmy z muzyką, jednak trudno było mi znaleźć pasujące utwory nieobjęte prawami autorskimi. Próbowałem także nadawać na żywo jednak mój Internet okazał się zbyt słaby nawet na jakość 720p. Ostatnim moim pomysłem związanym z YouTube, były tak zwane „szoty”, czyli nagrywanie wycinków z streamu. I pomysł ten wypalił, oglądalność była całkiem duża, jednak w końcu mój kanał dostał bana, gdyż prezentowane przeze mnie „szoty” nie były Family and Flendly. Ten epizod wiele mnie jednak nauczył.

Następnie wyjechałem do Niemiec, by zarobić parę groszy, w sumie byłem tam rok. Wróciłem do Polski i znów stanąłem przed perspektywą nudnej pracy za najniższą krajową, z której musiałbym odliczyć jeszcze koszty dojazdu, gdyż w mojej okolicy nie ma dobrze płatnych ofert pracy. Zacząłem więc znowu szukać sposobu, który na dłuższą metę mógłby zapewnić mi lepszą przyszłość.

Zainteresowałem się Giełdą Papierów Wartościowych, ponieważ uznałem, że jest to dobry sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Wiele miesięcy jednak upłynęło, zanim nauczyłem się czego nie robić, by bezsensownie nie tracić pieniędzy, oraz by konsekwentnie trzymać się obranej strategii. Giełda jednak, jak zresztą każdy rynek jest zmienna, a ja chciałbym mieć stałe źródło dochodu.

W noc sylwestrową w 2018 roku trafiłem na film na YouTube, w którym pewien Amerykański uczony zastanawiał się nad najdziwniejszym sekretem świata. Dlaczego ludzie nie myślą? Padło tam wiele zdań, które wywarły na mnie ogromne wrażenie jak np. „Sukces to wytrwałe realizowanie określonego celu” oraz „nie możesz chcieć tysięcy rzeczy niemożliwych do pogodzenia w tym samym czasie” Ja w końcu wiem, czego chce i będę do tego dążył, ponieważ nie mam nic do stracenia, a do wygrania mam nowe lepsze życie.

Od tamtej pory moim mottem stało się to zdanie:

„Człowiek jest tym, o czym przez cały dzień myśli” – Ralph Waldo Emerson