Gdzie szukać promocji na gry?

Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na postawione wyżej pytanie. Dziś platform sprzedażowych pokroju Steam jest wiele, (np Uplay, GOG.com, Origin, Battle.net, Epic Games Store) większość dużych gier sprzedawanych jest na kilku platformach, a ich ceny nie wszędzie są takie same. Wspomniane wyżej platformy nie są jedynym źródłem na zakup gier, interesujące nas tytuły możemy kupić również w sklepach cyfrowych takich jak 3kropki.pl czy muve.pl oraz na rynku społeczności G2A, do tego wszystkiego należy dodać jeszcze rozdawane czasowo gry, oraz paczki od Humble Bundle.

Nie możemy zapominać również o wyprzedażach gier.

Steam codziennie przecenia wybrane tytuły, dodatkowo kilka razy do roku organizowane są tam duże wyprzedaże takie jak Steam Winter SALE. Każdy duży sklep organizuje wyprzedaże, czasami jest to weekend wydawcy na GOG.com inny razem Heartcore SALE na G2A. Okazji do tanich zakupów jest więc mnóstwo.

Gdzie zatem znaleźć informacje na temat aktualnych wyprzedaży oraz czasowo rozdawanych gier?

Wartym uwagi jest serwis Łowcy gier. Regularnie zamieszczane są na nim informacje o najlepszych trwających wyprzedażach, czy rozdawanych właśnie grach, dodatkowo dowiesz się tam również o terminach nadchodzących ofert tanich gier. Kolejną ciekawą opcją serwisu jest bazar, na którym możesz sprzedać swoje klucze do gier oraz kupować oferty wystawiane przez innych użytkowników. Jeśli jednak przegapiłeś jakąś, rozdawaną grę to często dosłownie za złotówkę będziesz mógł ją kupić właśnie na wspomnianym wyżej bazarze.

tanie gry, g2a, g2a polska, klucze do gier, bazar gier, gry promocje, bazar łowcy gier,

Porównywarki cen gier

Dobrym sposobem na zorientowanie się gdzie kupić daną grę najtaniej jest, Ceneo.pl a jest to drugi co do wielkości w Polsce serwis z branży handlu elektronicznego. Na Ceneo.pl porównamy ceny produktów i usług w wielu kategoriach w tym także gier

Ceneopl, tanie gry, promocje gier, najtańsze gry na steam, klucze steam, promocje na gry,

Kolejną wartą polecenia porównywarką jest GPC Growa Porównywarka Cenowa dostępna w serwisie GryOnline.pl. Skupia się ona wyłącznie na grach, i również jak Ceneo.pl porówna nam ich ceny w wersji pudełkowej jak i cyfrowej.

gryonline, promocje na gry, g2a com pl,najtansze gry steam, g2q,

Nawet taki gigant jak Ceneo.pl nie jest w stanie uwzględnić wszystkich ofert sprzedażowych, dlatego warto sprawdzać ceny w kilku porównywarkach. Oczywiście można też, przeszukiwać wszystkie miejsca sprzedaży „ręcznie”, jednak jest to czasochłonny proces, a nigdy nie będziemy mieć pewności, że znaleziona przez nas oferta jest rzeczywiście tą z najniższą ceną.

Tanie paczki z grami

Nie da się pisać o tanich grach nie wspominając o paczkach z grami od Humble Bundle. Co ciekawe to my decydujemy ile i gdzie trafią nasze pieniądze, a podzielić możemy je według naszego uznania, między serwisem Humble Bundle, deweloperami gier z paczki oraz organizacjami charytatywnymi. Ceny owych paczek zaczynają się od 1 dolara i podzielone są na 3 etapy cenowe. Tak więc kupując całą paczkę, zaopatrzymy się w kilkanaście tytułów, które osobno kosztowałyby dużo więcej. Humble Bundle oferuje również usługę HUMBLE MONTHLY jest to miesięczny abonament za kwotę 12 dolarów, kupujemy jednak zestaw gier „w ciemno” a o tym co kupiliśmy dowiemy się dopiero po jego premierze.

humble monthly, paczki gier, zestawy gier, tanie gry, promocja na gry, g2a rzeszów, humble store,

Rynki społeczności

Kolejnym sposobem na zakup tanich gier a konkretnie cyfrowych kluczy są rynki społeczności G2A oraz Kinguin.net

Najpopularniejszym rynkiem tego typu jest G2A. Zakupy na nim na ogół przebiegają szybko i sprawnie, jednak jeśli chcesz mieć 100% pewności, że w razie nieprawidłowość otrzymasz zwrot pieniędzy, możesz włączyć opcje ochrony klientów, która to kosztuje zwykle ułamek ceny kupowanego klucza.

g2a, najtańsze gry na steam, darmowe gry steam, gry bezpłatne, lowcygier p l,promocje gier,

Nieco mniej znanym rynkiem jest Kinguin.net, również ma on swoją płatną usługę zabezpieczającą kupujących, z której możemy zrezygnować a wystawiane na nim klucze nie jednokrotnie są tańsze niż na G2A. Dlatego przed zakupem warto porównywać ceny w obu serwisach.

gry na pc za darmo, origin down, steam keys, sklepy z grami, strona z grami, tanio gry, gry na steam, gry promocje

Na G2A oraz Kinguin.net wystawiane są cyfrowe klucze zakupione często po promocyjnej cenie. Zatem jeśli wyprzedaż na grę X zakończy się to jeszcze przez długi czas grę X będzie można zakupić taniej na wspomnianych wyżej rynkach

Używane gry

Najpopularniejszymi serwisami w Polsce, na których możemy kupować używane gry, są Allegro oraz OLX, dobrych ofert tam nie brakuję, warto jednak przed zakupem uważnie przeczytać opis, aby nie okazało się, że kupiona przez nas gra, nie zawiera dodatków, na jakich nam zależy. Szukając okazji, możemy zajrzeć również na portale z zagranicy takie jak eBay, należy pamiętać, jednak że koszty wysyłki będą wtedy wyższe, a czas oczekiwania dłuższy

Podsumowanie

To są moje sposoby na tanie gry, a jakie są wasze? Dobrych źródeł nie brakuje, cały czas powstają nowe. Jeśli więc znacie jeszcze jakieś strony / platformy / serwisy godne polecenia, to zapraszam was do podzielenia się nimi, w komentarzach.

Zobacz też: Jak zarabiać grając w gry?

Udostępnij:

Leave a Reply